Forum dla fanów Sherlocka Holmesa

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-08-15 19:16:29

DI Lestrade
Użytkownik
Skąd: Scotland (Pseudopolis) Yard
Dołączył: 2015-08-03
Liczba postów: 18
Ulubiony charakter?: Wszystkie
Ulubiony sezon?: Drugi. Chyba.
Ulubiony odcinek?: Irenka/Reichen/GG/SiP/SoT
Ulubiony pairing?: AdlerXSherlock, LestXMolly
WWW
Windows XPFirefox 39.0

Teorie wszelakie.

Już od jakiegoś czasu myślałam o tym, żeby założyć taki temat.

Generalnie służy do składowania (i omawiania) wszystkich chorych (i nie) pomysłów (dotyczących kolejnego sezonu i nie tylko), dziwnych slashów, crossoverów i teorii spiskowych na miarę Andersona, czy planów zamachu na Moffata i/lub Gattisa.
Mile widziane ciekawe i wyczerpujące wyjaśnienia.

Czyli najdziwniejsze odpowiedzi na pytania takie jak:
- JAK on to przeżył?
- Czy Moriarty żyje?
- Czy Johnlock to kanon?
- Czy Irene kocha Sherlocka? (powiało brazylijskim serialem ^^)

Zapraszam!


"Watson opisał Lestrade'a jako niskiego, chudego, ciemnookiego mężczyznę, mającego w sobie coś ze szczura. Holmes uważał go za osobę szybką i energetyczną, lecz ogólnie konwencjonalną."
"Dopóki noszę spodnie, mam w nich kieszeń na broń, a dopóki mam tę kieszeń, zawsze się w niej coś znajdzie." ~ Greg by wujek Doyle
tumblr_static_j.gif
Shut up and have a drink.

Offline

#2 2015-08-15 19:37:52

Moriartea
Użytkownik
Skąd: Radom/Warszawa
Dołączył: 2015-08-13
Liczba postów: 16
Ulubiony charakter?: SH & JM
Ulubiony sezon?: czwarty!
Ulubiony odcinek?: TGG & AEH
Ulubiony pairing?: SHERIARTY, Johnlock & Marylock
WWW
Windows VistaChrome 44.0.2403.155

Odp: Teorie wszelakie.

Mam założony taki zeszycik, w którym zapisuję rożne (nie)mądre pomysły odnośnie 4 sezonu, które przyjdą mi do głowy. Hmm... tylko gdzie on jest?
Z pytań, które tu napisałaś:
1. Tego nie wie nikt. Po 2 sezonie było tyle teorii odnośnie skoku Shezzy. Czy któraś z nich się sprawdziła? Well...
2. Uważam, że tak. Nie przyjmuję do wiadomości teorii, że "powrót" Moriarty'ego to pomysł Mycrofta, żeby Sherlock został w UK.
3. Jako fanka Sheriartywolę nie wypowiadać się na temat Johnlocka. Wybacz. (Co nie znaczy że nie lubię Johnlocka. Lubię. Pokręcone to troszkę, nie?).
4. O masz ci los. Irene na pewno jest zafascynowana Sherlockiem, imponuje jej jego intelekt i geniusz, SH uratował jej życie... ale czy ona go kocha... (To pytanie z tego powodu, że shipujesz Adlocka?) [sred])

Offline

#3 2015-08-15 19:40:39

DI Lestrade
Użytkownik
Skąd: Scotland (Pseudopolis) Yard
Dołączył: 2015-08-03
Liczba postów: 18
Ulubiony charakter?: Wszystkie
Ulubiony sezon?: Drugi. Chyba.
Ulubiony odcinek?: Irenka/Reichen/GG/SiP/SoT
Ulubiony pairing?: AdlerXSherlock, LestXMolly
WWW
Windows XPFirefox 39.0

Odp: Teorie wszelakie.

Zacznę.

Po obejrzeniu "Gry Tajemnic" stwierdzam, że wiem, kim była/jest mama Sherlocka.
Konkretnie chodzi o Joan Clarke (graną przez Kierę)

images?q=tbn:ANd9GcTdl4FLKJhkj4anQY2pU0r3-Xa3iLkqvNUqdFMqWy17yBKsQ4nr6g


Zakładając, że w roku 1940 miała koło 30 lat, to w 2010 miałaby co prawda ok. 100... no ale. Trudno. Reszta pasuje.
/edit po researchu na wikipedii (teraz odnośnie prawdziwej, istniejącej, więc...)/
Joan miała 23 lata w 1940. Ale za to umarła w ''96

Ojciec Sherlocka mówi kiedyś tam, że była genialną matematyczką i, że była piękna (nie pamiętam dokładnie, a cytatu nie mogę znaleźć).
Co prawda matematyczką jako matematyczką Joan nie była, ale od matamatyczki do kryptoanalityka droga nie daleka.
A co do piękności... no, trudno jej tego odmówić. (Lubię Kierę)

No i jak Joan odeszła od Alana wzięła ślub z panem Holmesem seniorem. Taka jest moja teoria.

Zostaje jeszcze kwestia podobieństwa między Alanem a Sherlockiem... cóż. Można do tego dorobić ładną teoryjkę, ale ja już nic nie mówię...

Wiadomość dodana po 08 min 25 s:
Ojoj, przegapiłam twój post Herbatko.
Przepraszam, już się poprawiam [dblpt])
To były przykładowe pytania, ale...

1. Zgadzam się. Żodyn nie wie. Chociaż... jest jedna taka teoria...
images?q=tbn:ANd9GcQtea1wPvFlHxE51gmQGP63F-T8WHieX7mwuaTV2uFSLbmlKiuesw
Tfu! Nie! Zła, niedobra ja! Przecież ja nie lubię paringów gejowskich... i co teraz? Mam problem egzystencjalny.

2. Onienienienie, co to to nie. Jimmy ma wrócić i już. To nie mógł być wymysł Mycrofta.
3. Ekhem. Coż, już coś w tym poście wspominałam o gejowskich paringach. Cóż.
4. No... shipuję Adlocka, ale nie uważam, że to jest taka miłość Miłość. Trudno to opisać. Tzn. nie wyobrażam sobie ani jej ani jego wyznających sobie miłość, czy w stałym związku, czy cokolwiek... hah.


"Watson opisał Lestrade'a jako niskiego, chudego, ciemnookiego mężczyznę, mającego w sobie coś ze szczura. Holmes uważał go za osobę szybką i energetyczną, lecz ogólnie konwencjonalną."
"Dopóki noszę spodnie, mam w nich kieszeń na broń, a dopóki mam tę kieszeń, zawsze się w niej coś znajdzie." ~ Greg by wujek Doyle
tumblr_static_j.gif
Shut up and have a drink.

Offline

#4 2015-08-15 20:13:19

Moriartea
Użytkownik
Skąd: Radom/Warszawa
Dołączył: 2015-08-13
Liczba postów: 16
Ulubiony charakter?: SH & JM
Ulubiony sezon?: czwarty!
Ulubiony odcinek?: TGG & AEH
Ulubiony pairing?: SHERIARTY, Johnlock & Marylock
WWW
Windows VistaChrome 44.0.2403.155

Odp: Teorie wszelakie.

Herbatko. Nieźle.  [dblpt]please[dblpt]

Znalazłam ten zeszycik. Z moich mniej niedorzecznych teorii mogę wam przedstawić te:
-Mary była agentem Moriarty'ego i jednym ze snajperów na basenie.
-Mary zniknie z życia Johna bez wyjaśnienia lub zginie w wypadku/zamachu/wybuchu.
-Istnieje trzeci brat lub siostra Holmes.
-John z jakiegoś powodu wróci na Baker St.
-Teoria upadku przedstawiona w AEH jest nieprawdziwa.
-Zamach na Mycrofta.
-Molly gra na dwa fronty i pomogła Moriarty'emu w sfingowaniu śmierci (ewentualnie ją zaszantażował).
-Wreszcie poznamy Harriet Watson.
-Ujawniona zostanie przeszłość Mary.
-Ktoś z otoczenia Mycrofta pracował dla Moriarty'ego.
-Poznamy szczegóły operacji "Brzydkie kaczątko"! [dblpt]D
-Mary zostanie porwana.
-Sherlock będzie miał proces za zastrzelenie Magnussena. Uniewinnią go.
-Mycroft jest szefem MI6. (wybaczcie, ale to chyba oczywiste, nie?)
-Sherlock będzie miał za zadanie odnaleźć i zniszczyć Moriarty'ego za co darują mu karę za CAM.
-Mary umrze ratując Johna lub Sherlocka.
-John albo Mary zabije Moriarty'ego (Sherlock by tego nie zrobił, uwierzcie)
-"Powrót" Moriarty'ego to sprawka jego naśladowcy.
-Mycroft ożeni się z Antheą. (wiem, wiem [dblpt]) no ale oni do siebie pasują!)
-Janine jest siostrą Moriarty'ego (pozdrowienia dla @isshi)
-Magnussen współpracował z Moriartym
-Irene wróci
-Moriarty porwie Sherlocka
-Mary będzie próbowała zabić Johna albo Sherlocka (znowu)
-Moriarty to nie Moriarty (wyjaśnię wam to tak: organizacją rzeczywiście kieruje "Moriarty", ale to nie jest ten Moriarty, którego poznaliśmy w serialu, tylko ktoś zupełnie inny. Chyba nadal nic nie wytłumaczyłam).
-Moriarty jest przyrodnim bratem SH. (zignorujcie to)
-Anderson podejmie się wyzwania wyjaśnienia zagadki "śmierci" Moriarty'ego [sred])
-Moriarty pzez te 3 lata był albo w więzieniu, albo był bardzo chory, albo przeszedł przemianę życia
-Mycroft wiedział, że Moriarty żyje (uważam że to jest BARDZO prawdopodobne)
-Mycroft wiedział kim była Mary
-Osoba z przeszłości Mary będzie chciała się zemścić.
-Moriarty cały czas obserwował Sherlocka i objawił swój powrót aby go ocalić.

Offline

#5 2015-08-15 20:23:32

DI Lestrade
Użytkownik
Skąd: Scotland (Pseudopolis) Yard
Dołączył: 2015-08-03
Liczba postów: 18
Ulubiony charakter?: Wszystkie
Ulubiony sezon?: Drugi. Chyba.
Ulubiony odcinek?: Irenka/Reichen/GG/SiP/SoT
Ulubiony pairing?: AdlerXSherlock, LestXMolly
WWW
Windows XPFirefox 39.0

Odp: Teorie wszelakie.

O.
Większość tych teorii jest ciekawa i z chęcią bym zobaczyła to w serialu [dblpt])
Niektóre gdzieś tam się już przewijały w ff (trzeci brat, Mary jako snajper też chyba gdzieś widziałam) ale niektóre oryginalne.
Chyba najbardziej podoba mi się możliwość poznania Harry i "Mycroft ożeni się z Antheą" - jestem za!
I oczywiście powrót Irenki.

Uważam, że Mary zginie na 97,8%. Ciekawe, czy z dzieckiem, czy bez...  ale sądzę,że nie zdąży urodzić, albo mały też zginie. Jakoś tak.
"Teoria upadku przedstawiona w AEH jest nieprawdziwa." - prawie napewno.
"John albo Mary zabije Moriarty'ego (Sherlock by tego nie zrobił, uwierzcie)" - wierzę [sred]) Obstawiam Mary.


"Watson opisał Lestrade'a jako niskiego, chudego, ciemnookiego mężczyznę, mającego w sobie coś ze szczura. Holmes uważał go za osobę szybką i energetyczną, lecz ogólnie konwencjonalną."
"Dopóki noszę spodnie, mam w nich kieszeń na broń, a dopóki mam tę kieszeń, zawsze się w niej coś znajdzie." ~ Greg by wujek Doyle
tumblr_static_j.gif
Shut up and have a drink.

Offline

#6 2015-08-15 23:58:06

Moriartea
Użytkownik
Skąd: Radom/Warszawa
Dołączył: 2015-08-13
Liczba postów: 16
Ulubiony charakter?: SH & JM
Ulubiony sezon?: czwarty!
Ulubiony odcinek?: TGG & AEH
Ulubiony pairing?: SHERIARTY, Johnlock & Marylock
WWW
AndroidChrome 18.0.1025.166

Odp: Teorie wszelakie.

Lubię Mary, ale sądzę, że zginie. Tylko, że w HLV była już w dość zaawansowanej ciąży (8 miesiąc?) więc może zdąży urodzić córkę.
Biedny John.  [dblpt]cry[dblpt]
Cieszę się, że moje pomysły mają jakiś sens. [dblpt])

Offline

#7 2015-08-16 12:36:30

isshi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2015-08-06
Liczba postów: 25
Windows 8.1Chrome 44.0.2403.155

Odp: Teorie wszelakie.

1. Inaczej niż było pokazane jako "prawdziwa wersja", uważam ze to co powiedział to ściema, więc...
2. ... możliwe, że Moriarty w ogóle nie strzelił sobie w głowę, bo wiemy to tylko z relacji Sherlocka a od początku mógł kłamać i omg, jak bardzo na to liczę. Kłamstwo Sherlocka to moim zdaniem jedyne logiczne wyjaśnienie.
3. Mam nieokreślone zdanie, przy czym: podejrzewam, że Johnlock stanie się kanonem i serialowo mi to w ogóle nie przeszkadza a nawet cieszy, chociaż fanfiction z nimi nie lubię, nie czytam i totalnie mnie nie kręci.
4. Nie. Fascynacja na poziomie intelektualnym - jak najbardziej, ale biorąc pod uwagę jej sugestie że jest lesbijką relacja romantyczna Sherlock-Irene to strasznie naciągane i mało realistyczne, tym bardziej że ich charaktery mi się totalnie nie zgrywają do związku... no, ale, związki są różne. Ze wszystkich het-shipów z Sherlockiem uznaję go tylko z Janine [sred])

Co do teori, które wymienia Moriartea, kilka namiętnie sama wyznaję, a duża część też wydaje mi się prawdopodobna ;D moje ulubione to zdecydowanie:
- Mary jako snajper i jej związki z Moriartym, to jedna z najlepszych rzeczy jakie mogliby zrobić w serialu, co poniekąd wiązać się może z przyczynami jej zniknięcia oraz powrotem Johna na BS (nawet w jednym z licznych planów fikowych miałam Mary jako tę złą, którą Moriarty nasyła na Johna by go w sobie rozkochała i zniszczyła xDD)
- Mycroft i Anthae razem **
- TAKTAKTAK Janine jako siostra Jima, przepraszam, ale ja tak strasznie kocham tę teorię, że na samą mysl że to mogłaby być prawda aż mi się robi gorąco xDD Mam nadzieję i tak zresztą podejrzewam, że Janine odegra jeszcze bardziej znaczącą rolę o którą jej nie podejrzewamy
- Moriarty pojawiający się na ekranach bo wie o Magnussenie, to też by było piękne; poniekąd wiązać by się to mogło z jego współpracą z Magnussenem i rozmową po procesie, gdzie Moriarty po raz pierwszy w serialu wspomniał o "czułych punktach", co brzmiało trochę tak, jakby to był jego pomysł. Może to on podał Magnussenowi ten pomysł lata temu...? Generalnie możliwości jest wiele (i całkiem sporo rozwinęłam w Drugiej grze, więc nie będę powtarzać własnej fabuły xD)


Co do ogólnie krążących teorii w fandomie, kwestia tego co się stanie z Mary jest zagmatwana, bo chociaż twórcy Sherlocka dość luźno sobie poczynają z oryginałem, to jednak zdecydowana większość postaci ma jakieś odniesienie do opowiadań Doyle'a (z ważniejszych chyba tylko Molly jest zupełnie od czapy, może dlatego tak bardzo i od samego początku mi tam nie pasowała i przeszkadzała). W oryginale John nie miał dzieci, a Mary umarła bo przeszkadzała bez wnikania w przyczyny Doylowi w prowadzeniu fabuły tak jak chciał; jest jeszcze taka kwestia, że gdyby dziecko się pojawiło to ekhm... historia by się nam rozjechała w kierunku który 1) uważam za mało prawdopodobny 2) uważam za mało interesujacy (serio, jak dziecko się urodzi i zostanie porwane albo Mary z nim ucieknie a John będzie po nich cierpiał i ich szukał i będzie drama jak z telenoweli, to przestaję to oglądać)


Z dodatkowych teorii, to zdecydowanie bliskie mi są wszelkie warianty powrotu lorda Morana i jego relacji z Moriartym, bo to w książce był istotny i świetny watek, ma ogromny potencjał i bolałoby mnie wszystko, gdyby go nie wykorzystano. To, że Moran może stać za ekranami z twarzą Moriartyego i być jego naśladowcą (abstrahując od tego czy Moriarty żyje czy nie) również wydaje mi się możliwe.

Ostatnio edytowany przez isshi (2015-08-16 12:38:26)

Offline

#8 2015-08-17 01:41:04

Moriartea
Użytkownik
Skąd: Radom/Warszawa
Dołączył: 2015-08-13
Liczba postów: 16
Ulubiony charakter?: SH & JM
Ulubiony sezon?: czwarty!
Ulubiony odcinek?: TGG & AEH
Ulubiony pairing?: SHERIARTY, Johnlock & Marylock
WWW
AndroidChrome 18.0.1025.166

Odp: Teorie wszelakie.

isshi, napisałaś dużo ciekawych rzeczy. Co do kanonu ACD to rzeczywiście twórcy serialu czerpią z niego garściami, ale nie trzymają się go ściśle. I dobrze. Miejmy nadzieję, że na 4 sezon wymyślili coś kreatywnego.  [dblpt]applause[dblpt] Molly też mi nigdy nie pasowała do serialu. Szczerze mówiąc to po obejrzeniu aż przewertowałam "Księgę wszystkich dokonań SH" żeby upewnić się, że nikogo takiego nie było. [sred])
A słyszeliście o teorii, że Mary to Moran? Wskazówka to nazwisko Mor(st)an. No ale przecież Moran pojawił się już w AEH. Może nie w takiej wersji jaka krąży po fandomie, ale jednak.

Offline

#9 2015-08-17 19:03:52

isshi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2015-08-06
Liczba postów: 25
Windows 8.1Chrome 44.0.2403.155

Odp: Teorie wszelakie.

:DD
Jeszcze co do postaci, których też nie było w kanonie, to mamy też Donovan i Andersona, ale akurat oni mi się świetnie wpasowywali w klimat i chociaż przy pierwszym obejrzeniu wkurzali niesamowicie, z czasem doceniłam te postaci jako dobry łącznik fabuły i nie są takie no... płaskie i nijakie xD
Też słyszałam tę teorię, ale w kanonie Moran i Mary występowali oddzielnie i hm... jakoś to mi nie do końca by grało. Czytałam za to również taką, gdzie Mary oraz Janine mają jakieś tajemnicze powiązania z przeszłości, bo jest z nimi taka dość podejrzana sprawa - Janine jest niby jej przyjaciółką i druhną, a nie mają żadnej wspólnej scenki, one nawet na siebie nie patrzą i nie zamieniają słowa (!). Co by mogło skłaniać do teorii, że ich łączą ich jakieś tajemne relacje zawodowe, na potrzeby których udają przyjaźń, a w istocie za sobą nie przepadają...? Tyle że jakoś słabo sobie wyobrażam Janine w roli szpiega a już na pewno nie zabójcy ganiającego ze spluwą, co trochę mi rozwala tę teorię xd

Offline

#10 2015-08-19 16:35:52

DI Lestrade
Użytkownik
Skąd: Scotland (Pseudopolis) Yard
Dołączył: 2015-08-03
Liczba postów: 18
Ulubiony charakter?: Wszystkie
Ulubiony sezon?: Drugi. Chyba.
Ulubiony odcinek?: Irenka/Reichen/GG/SiP/SoT
Ulubiony pairing?: AdlerXSherlock, LestXMolly
WWW
Windows XPFirefox 39.0

Odp: Teorie wszelakie.

Hm, Janine też chyba nie było u ACD, nie? W każdym razie nie pamiętam takiej postaci, ale książki czytałam dawno.
Mary jako Moran, to już chyba trochę nie aktualne...
W każdym razie, ja też mam nadzieję, że akcja rozwinie się w tym kierunku, o którym mówicie - skupią się na Moriartym i Moranie. Telenowelom mówimy stanowcze NIE.
Ciekawa jest ta sprawa z Janine i Mary. W sumie racja - jak na bliskie przyjaciółki, trochę mało ze sobą przebywały. Janine ze spluwą, to byłby naprawdę dziwny widok xD Ale może po prostu Mary jest od "terenu", a Janine od spraw organizacyjnych, komputerów, albo kontaktów...? Byłoby to ciekawe w każdym razie.
I jeszcze dodam, że bardzo lubię Molly i nie przeszkadzała mi [dblpt])


"Watson opisał Lestrade'a jako niskiego, chudego, ciemnookiego mężczyznę, mającego w sobie coś ze szczura. Holmes uważał go za osobę szybką i energetyczną, lecz ogólnie konwencjonalną."
"Dopóki noszę spodnie, mam w nich kieszeń na broń, a dopóki mam tę kieszeń, zawsze się w niej coś znajdzie." ~ Greg by wujek Doyle
tumblr_static_j.gif
Shut up and have a drink.

Offline

#11 2015-08-19 19:01:46

isshi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2015-08-06
Liczba postów: 25
Windows 8.1Chrome 44.0.2403.155

Odp: Teorie wszelakie.

Była pokojówka, która pracowała u pierwowzoru Magnussena - oboje się jednak nazywali inaczej - i Sherlock też się z nią zaręczył żeby dotrzeć do jej szefa. ALe tam akurat nie była w ogóle istotna, chociaż hm.. opowiadanie mi się podobało o tyle, że było strasznie zabawnie przedstawione jak Sherlock mówi Johnowi że się zaręczył xd

CHyba że Janine się tak znakomicie kamufluje w tych swoich ultrakobiecych sukienkach i garsonkach, udając lekko pustawą panienkę, która na weselu przyjaciółki szuka one-night standu xDD Tak czy inaczej - naprawdę liczę na to, że ten wątek będzie poruszony:))

Offline

#12 2015-08-19 23:25:40

Moriartea
Użytkownik
Skąd: Radom/Warszawa
Dołączył: 2015-08-13
Liczba postów: 16
Ulubiony charakter?: SH & JM
Ulubiony sezon?: czwarty!
Ulubiony odcinek?: TGG & AEH
Ulubiony pairing?: SHERIARTY, Johnlock & Marylock
WWW
AndroidChrome 18.0.1025.166

Odp: Teorie wszelakie.

Magnussen to w oryginale Milverton, a opowiadanie o którym piszesz, @isshi, to 'The Adventure of Charles Augustus Milverton' z tomu 'The Return of Sherlock Holmes', żeby być precyzyjnym. (Posługuję się oryginalnymi tytułami, bo w zawiłości polskich tłumaczeń i wydań czasem trudno coś znaleźć). [sred])
Przypomniało mi się coś. Słyszeliście kiedykolwiek o niekanonicznej postaci jaką jest Enola Holmes? Przedstawiana jest jako siostra Shezzy i Croftiego. Może twórcy nas zaskoczą i to nie będzie trzeci brat,z ale właśnie siostra? Chociaż wątpię żeby czerpali spoza kanonu ACD. Dotychczasowe nowe postacie jak Molly czy Anderson były stworzone od początku przez MG&SM. Cóż... Zobaczymy w 2017 r. [dblpt]D
Zgadzam się, że wątek Janine Hawkins powinien zostać rozwinięty! Zastanówcie się co takiego mógł mieć ha nią CAM... W końcu powiedział, że, jak to było?, raz udało jej się utrzymać otwarte oko i wydawała takie śmieszne dźwięki... Brr. Co za okropny typ ten CAM.

Offline

#13 2015-08-20 09:08:08

isshi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2015-08-06
Liczba postów: 25
Windows 7Chrome 44.0.2403.155

Odp: Teorie wszelakie.

Coś mi się chyba obiło o uszy, przy czym cała kwestia rodzeństwa niewymienionego w oryginale to taka niekanoniczność często wewnętrznie sprzeczna. Generalnie... idea dodatkowego rodzeństwa nie kręci mnie aż tak niektórych, chociaż wiadomo że stwierdzenie Mycrofta o tym że "nie jest znany z rodzinnych sentymentów" i tym "co się stało z 'the other one'" nasuwa przypuszczenia, że ktoś dodatkowy musiał być. ALE!
Przyszła mi do głowy taka teoria - gdy Mycroft o tym mówił, tak naprawdę nie było żadnego wyraźnego wskazania, że miał na myśli jakiekolwiek rodzeństwo czy nawet kuzynostwo i tak naprawdę MOŻE to oznaczać że chodziło mu na przykład o jego żonę; pamiętajmy, że przez całą serię nosi on obrączkę, a raczej nie słychać nic o jego związku i w sumie... można by stworzyć tu teorię spiskową, że Mycroft w przeszłości kogoś miał i ten ktoś narobił bigosu - a on nie miał oporów, by go poświęcić tak, jak 'poświęcał' Sherlocka wysyłając go na wschód...? MG/SM wielokrotnie i wprost mówili, że Holmesowie nie mają i nie mieli zadnego dodatkowego rodzeństwa; wiadomo, że mogą ściemniać, ale może rozwiązaniem jest to, że ściemniali sugerując w serialu, że ktoś taki istnieje [sred])

Tak, tak, było z tym otwartym okiem i hm... może jednak Janine była silniejsza niż się to wydaje..?  Coraz bardziej mi się podoba opcja, że jej niegroźny image to maska, a faktycznie jest szpiegiem/agentem/siostrą/whatever Moriarty'ego i że jest znacznie lepsza i bardziej niebezpieczna od Mary ;D (Teoretycznie to i ona mogłaby być 'prawdziwym Moriartym', a Jim tylko jego twarzą, ale aż tak daleko w swoich teoriach na jej temat nie chciałabym iść xd)

Offline

#14 2015-08-21 15:34:48

DI Lestrade
Użytkownik
Skąd: Scotland (Pseudopolis) Yard
Dołączył: 2015-08-03
Liczba postów: 18
Ulubiony charakter?: Wszystkie
Ulubiony sezon?: Drugi. Chyba.
Ulubiony odcinek?: Irenka/Reichen/GG/SiP/SoT
Ulubiony pairing?: AdlerXSherlock, LestXMolly
WWW
Windows XPFirefox 39.0

Odp: Teorie wszelakie.

*facepalm* Głupia jestem, pamiętam to opowiadanie! (The Adventure of Charles Augustus Milverton) Też właśnie strasznie podobała mi się ta scena, w której Sherlock mówi Watsonowi o zaręczynach [dblpt])

Nie wydaje mi się, żeby Janine mogła być "prawdziwym Moriartym". Albo ktokolwiek inny. Jakoś mi to nie pasuje... Chociaż to byłoby w stylu MGiSM. Takie trollerskie.

Co do małżonki Croftiego (małżonka, whatever (kto powiedział, że on nie może być gejem? xD))... kiedyś się nad tym zastanawiałam. I wymyśliłam parę teorii, najlepsze są chyba te:
- to jest takie niepodobne do niego, że może wziął ślub, bo musiał - żeby kogoś ratować, albo coś. Na przykład Anglię.
- Mycroft nie był takim socjopatą, dopóki nie stracił swojej drugiej połówki, przez to jest taki, jaki jest. (mało prawdopodobne)
- albo jego żona żyje i ma się dobrze, tylko po prostu nie wystąpiła jeszcze w serialu.
Ale ta teoria z poświęceniem jest ciekawa.
W każdym razie, jestem prawie pewna, że ten temat zostanie poruszony - ta obrączka jest tego zapowiedzią :3


"Watson opisał Lestrade'a jako niskiego, chudego, ciemnookiego mężczyznę, mającego w sobie coś ze szczura. Holmes uważał go za osobę szybką i energetyczną, lecz ogólnie konwencjonalną."
"Dopóki noszę spodnie, mam w nich kieszeń na broń, a dopóki mam tę kieszeń, zawsze się w niej coś znajdzie." ~ Greg by wujek Doyle
tumblr_static_j.gif
Shut up and have a drink.

Offline

#15 2015-08-21 21:38:58

isshi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2015-08-06
Liczba postów: 25
Windows 8.1Chrome 44.0.2403.157

Odp: Teorie wszelakie.

Z tą Janine - mi niby też nie, ale biorąc pod uwagę że z Mary, która w książce była dość nijaka i tak mało istotna że sam Doyle o niej zapominał zrobili płątnego zabójcę - myślę że mogą nam z jakąś inną postacią dowalić coś takiego, że pospadamy z krzeseł xDDD

Z żoną Mycrofta czytałam najróżniejsze teorie, kiedyś nawet trafiłam na całą rozprawę o tym na którym palcu ma obrączkę (serio, to miało parę stron... ...). Ratowanie/małżeństwo z rozsądku to taka dość logiczna wersja, bo jednak jakoś ciężko mi uwierzyć, że był w romantycznym związku po którego stracie cierpiał. Ach, i lubię bardzo-bardzo teorię spiskową, że jego żoną jest Anthea (też dopatrzono się u niej obrączki, ale podobno jest inna niż mycroftowa, przy czym ja różnicy na screenach nie widziałam [sred]))

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
romwishboneash - gramy - motoswiat - wszpilkanozna - bugmaher