Forum dla fanów Sherlocka Holmesa

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-08-04 18:49:35

Moriarty
Administrator
Dołączył: 2015-08-03
Liczba postów: 24
Ulubiony charakter?: Lestrade
Ulubiony sezon?: Sezon pierwszy
Ulubiony pairing?: LestxSh, LestxMolly
Windows 8.1Firefox 39.0

To, co czytamy

Jaką książkę polecacie? Jaką obecnie czytacie? Jakiej nienawidzicie? Jaka książka leży od dawna na półce i czeka na przeczytanie?


Ja wszystkim polecam książkę... Właściwie serię książki "Pamiętnik nastolatki" - czytałam z małą kuzynką, nie pytajcie, nawet fajne.
Polecam również serię "Żelazny dwór" dla osób lubiących magię, fantasy, elfy i te Tolkienowskie klimaty.
Ostatnio przeczytałam "Siedem prób". Przewidywalna, ale łyknęło się trzysta stron w dwa dni.
Za to nie polecam "Księgarnia spełnionych marzeń" - razem z inną kuzynką stwierdziłyśmy... Właściwie to kuzynka stwierdziła, że powinni jej zapłacić za każdą przeczytaną stronę, Harda była - przeczytała całą w cztery dni, podczas gdy ja nie mogłam skończyć pięciu stron.
"W wąskim gronie" autorstwa Kate Brian też jest niczego sobie [dblpt]D


me.gif
Qué viyéra perayo Elfina kuntedio Viyéra midasion Perayo corizon Masilaye selavor Espouraye corizon Viyéra perayo Alfina kunteunda Qué viyéra perayo Elfina kuntedio Viyéra midasion Perayo... Eldoso quetelpiera Enfina vestiyo Elvando quetelpiera Vestiyo quieranda...

Offline

#2 2015-08-06 13:15:09

DI Lestrade
Użytkownik
Skąd: Scotland (Pseudopolis) Yard
Dołączył: 2015-08-03
Liczba postów: 18
Ulubiony charakter?: Wszystkie
Ulubiony sezon?: Drugi. Chyba.
Ulubiony odcinek?: Irenka/Reichen/GG/SiP/SoT
Ulubiony pairing?: AdlerXSherlock, LestXMolly
WWW
Windows XPFirefox 39.0

Odp: To, co czytamy

No to.
Ja właśnie skończyłam "Czerwonego Smoka" T. Harrisa. W sumie mój pierwszy kryminało-thiller, ale wspaniale się czytało i nie było tak źle jak myślałam, że będzie (przecinki w tym zdaniu dostały świra, sorry). Genialna historia, ciekawe postacie, no i oczywiście Hannibal <3 Co prawda dużo go tam nie było, ale wystarczy.
A polecam...
Wszystkie książki sir Terry'ego Pratchetta, zwłaszcza te Dyskowe, a najzwłaszcziej (słowotwórstwo <3) środkowo-dyskowe (pierwsze i ostatnie są miejscami nudne xD). Moje ulubione to chyba: "Pomniejsze Bóstwa" (Om, Brutha i filozofowie <3), "Piekło Pocztowe" (Moist von Lipwig! Jego się nie da nie kochać) i "Prawda" (wszystko tam jest genialne. A najbardziej Otto (wampirzy fotograf z "uczuleniem" na mocne światło) ^^). Mogłabym tu jeszcze wypisać dużo więcej książek (cały cykl o Straży...), ale chyba wystarczy.
Oprócz tego... "Ostatni Elf" Slivany de Mari. Trochę magiczne, trochę może filozoficzne miejscami... w każdym razie boskie. A nawet bose. Albo w butach, w sumie nie przyglądałam się.
Książki Waltera Moersa. Geniusz. Czasem się może trochę za bardzo rozpisuje... Ale tylko czasem [sred])
Na razie tyle. Jak coś jeszcze mi się przypomni to dam znać, spokojnie.


"Watson opisał Lestrade'a jako niskiego, chudego, ciemnookiego mężczyznę, mającego w sobie coś ze szczura. Holmes uważał go za osobę szybką i energetyczną, lecz ogólnie konwencjonalną."
"Dopóki noszę spodnie, mam w nich kieszeń na broń, a dopóki mam tę kieszeń, zawsze się w niej coś znajdzie." ~ Greg by wujek Doyle
tumblr_static_j.gif
Shut up and have a drink.

Offline

#3 2015-08-26 21:57:09

Devil_youknow
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-04
Liczba postów: 8
Ulubiony charakter?: Moriarty
Ulubiony sezon?: Sezon Drugi
Ulubiony odcinek?: The Great Game
Ulubiony pairing?: Sheriarty
Windows 7Firefox 40.0

Odp: To, co czytamy

Więc tak...
Ja ogólnie uwielbiam trudne książki, horrory, kryminały i inne tego typu. Oczywiście wszystkie części Sherlocka przeczytane po kilka razy. Serie mojego dzieciństwa: "Harry Potter" i seria "Dziedzictwo" Christophera Paoli'ego. Wszelkie książki Stephena Kinga, Harrisa, o tematyce LGBTQ+ (kto by pomyślał), i ogólnie dobre kryminały [sred])


Sorry, if it's a little bit chilly. Most people think I burn hot. It's actually quite the opposite...

Offline

#4 2015-08-28 18:55:24

Moriartea
Użytkownik
Skąd: Radom/Warszawa
Dołączył: 2015-08-13
Liczba postów: 16
Ulubiony charakter?: SH & JM
Ulubiony sezon?: czwarty!
Ulubiony odcinek?: TGG & AEH
Ulubiony pairing?: SHERIARTY, Johnlock & Marylock
WWW
Windows VistaChrome 44.0.2403.157

Odp: To, co czytamy

Dużo czytam, ale jeśli jakaś książka mnie nie zachwyci to niemal od razu o niej zapominam.
Moim nr 1 jest oczywiście twórczość ACD (obvious!). Królowa kryminałów Agatha Christie? Kiedyś tak, teraz nie. Nie wiem dlaczego, może książki są za krótkie? Albo Poirot mnie irytował.
Z innych powieści to "Rok 1984" Orwella i "Proces" Kafki. Chyba lubię rzeczywistość AU.
Skandynawskie kryminały. [dblpt]heart[dblpt] W czym tkwi ich fenonem? Trylogia Millenium mnie po prostu zachwyciła! Nie mogłam się od niej oderwać. I wczoraj ukazała się kontynuacja!
Klasyki, klasyki... Książki dobrze znane.
Tolkien... "Hobbita" lubię a "Władcę Pierścieni" w całości przeczytałam dopiero za trzecim razem, ale to prawdopodobnie wina przekładu. Zły tłumacz potrafi zniszczyć nawet arcydzieło. Bilbo Bagosz, Bagoszno, Taraj (to Rivendell gdyby się ktoś zastanawiał), Łazik... Długo można wymieniać "łozizmy". Kto czytał, ten wie o co chodzi! A ten pan całkiem niedawno przetłumaczył też wszystkie części Sherlocka Holmesa. Ładne okładki kuszą na półkach.
No ale miałam pisać o ksiązkach a narzekam! Czytam też wszystkie dostępne na rynku części Gwiezdnych Wojen (tak, tak moi drodzy! Książki! Miałam nadzieję, że kinowa VII część będzie zrealizowaniem pierwszej albo drugiej trylogii Thrawna, ale sądząc po tytule to będą znacznie późniejsze czasy. No ale Mara Jade musi być, nie ma innej opcji!)
Spoza kryminałów to czytuję trochę s-f i fantastyki. Warto też wspomnieć, że "Kosogłos" był pierwszą (i jak na razie jedyną) książką, która wzruszyła mnie do łez.

@Devil_youknow byłam fanką HP przez ładnych parę lat. [sred]) A w dzieciństwie uwielbiałam serię "Opowieści z Narnii" i "Niekończącą się opowieść". Oraz serię "Jeżycjadę" M. Musierowicz, bo polskie książki nie są wcale takie złe. [dblpt])

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
tascraft - potterlandia - theklucompany - hydrarp - serverjakis